Mastichové výrobky | Masticha kapsle, prášek, krystaly a kosmetika

Chios masticha má uplatnění v gastronomii, farmacii a v kosmetice. Nabízíme unikátní mastichové kapsle naši výroby, surovou mastichu přímo od chioské pěstitelské asociace, jejich žvýkačky a část kosmetických výrobků. 

  1. Surové mastichové krystaly, původní forma mastichy jako unikátního produktu známého nejméně od počátku letopočtu, jsou stále velmi žádané, a to jednak s ohledem na účinky a potom pro výjimečnou přírodní chuť. Žvýkání mastichy je pro mnoho lidí rituál, který je příjemný a zdravý.
  2. Mastichový prášek a olej jsou používány jako přísada v řadě středomořských specialit, zejména ryb a pečiva, ale nejčastější použití mastichy v oblasti gastronomie je její přidávání do cukrovinek a zejména do žvýkaček ELMA.
  3. Mastichový olej je kromě výše uvedeného využíván také při přípravě ústní vody pro ochranu zubů a pro péči o ústní dutinu. Teprve v polovině minulého století začala být masticha používaná jako hlavní přísada zubních past.
  4. Velmi široké použití má masticha a mastichový olej v oblasti tělové a vlasové kosmetiky. Jako unikátní přírodní produkt je obvykle používaná v produktech se šetrným složením, takže je mastichová kosmetika populární u lidí vyznávající zdravý životní styl.
Masticha

Masticha byla vždy populární v oblastech kolem Středozemního moře, v Malé Asii a na Blízkém východě. U nás a v západní Evropě bývala kuriozitou a žvýkání mastichy se oddávala jen hrstka jejích milovníků.

Průlomem bylo použití mastichového prášku jako potravinového doplňku pro normální činnost trávicího traktu. V této oblasti vyniká značka Masticlife, protože jako jediná nabízí nejúčinnější čistou formu chioské mastichy bez přísad

V této podobě jde o potravinový doplněk nejčastěji užívaný pro normální činnost gastrointestinálního traktu (s ohledem na EU legislativu nelze uvádět konkrétní onemocnění, která jsou ovšem dohledatelná). Masticlife vedle toho nabízí mastichový prášek doplněný o prebiotika, který je mnoha uživateli vyhledáván právě pro svůj kombinovaný efekt (a možná i proto, že je levnější).