Autoři citovaných studií o chioské mastiše

Masticha z ostrova Chios, známá také jako "mastiha" nebo "mastichová pryskyřice", byla předmětem různých výzkumů kvůli svým potenciálním zdravotním přínosům.

Výzkumy

Mezi výzkumníky a vědce, kteří přispěli k výzkumu chioské mastichy, patří např:

 • Dr. Christina Tzounis: Dr. Tzounis je výzkumnice, která prováděla studie o potenciálních zdravotních účincích mastichy, zejména o jejích antioxidačních vlastnostech.
 • Dr. Ioanna Chinou: Chinou je vědkyně, která zkoumala chemické složení a léčivé vlastnosti mastichy z ostrova Chios.
 • Dr. Maria Z. Tsimidou: Tsimidou je profesorkou chemie a analýzy potravin, která se zabývala analýzou chemického složení chioské mastichy.
 • Dr. Eleni Melliou: Dr. Melliou je výzkumná pracovnice, která zkoumala antimikrobiální a protizánětlivé vlastnosti chioské mastichy.
 • Dr. Giorgos Goumas: Dr. Goumas je známý výzkumem týkajícím se protizánětlivých účinků chioské mastichy v souvislosti s různými zdravotními stavy.
 • Charalampia Amerikanou: Katedra výživy a dietetiky, Fakulta zdravotnických věd a vzdělávání, Harokopio University, Atény, Řecko. Ona a kolektiv sepsali: Linking the IL-17A immune response with NMR-based faecal metabolic profile in IBD patients treated with Mastiha. Ostatní vědce, kteří přispěli k této práci si můžete prohlédnout zde.
 • Stavroula Kanoni: William Harvey Research Institute, Barts and The London School of Medicine and Dentistry, Queen Mary University of London, Londýn, EC1M 6BQ UK. Spolu s kolektivem uvedli práci na téma: Effect of Mastiha supplementation on NAFLD: The MAST4HEALTH Randomised, Controlled Trial

  To je jen několik výzkumníků, kteří přispěli ke studiu mastichy. Výzkum této přírodní pryskyřice stále pokračuje a další informace o výzkumu mastichy Chios můžete získat vyhledáváním v akademických databázích, vědeckých časopisech a publikacích týkajících se tohoto tématu.

  Nejčastěji nakupované

  1 z 24