Jak žvýkat mastichu? Návod žvýkání mastichy

Pokud vložíte mastichu do úst poprvé, můžete být překvapeni, že je relativně tvrdá a to zejména ve srovnání s konvenčními žvýkačkami. Masticha totiž změkne a zvláční až v ústech při smísení se slinami a při zahřátí. 

Co je masticha?

Masticha je 100% přírodní produkt, upravovaný pouze čištěním, omytím, sušením a tříděním. Jedná se o pryskyřičnou žvýkačku. Jednotlivé slzy, jak se kousky pryskyřice z řečíku lentišku nazývají, se liší velikostí, tvrdostí i tvarem. Prodejní balení mastichy jsou dělená na:

  • velkou
  • střední
  • malou mastichu
Ale ani v rámci tohoto dělení nečekejte unifikovanou velikost slz. Kromě tvrdých kousků najdete i slzy, které jsou naopak velmi měkké a lepivé. Obvykle jsou více čiré, než tvrdé kousky.
Masticha | Jak žvýkat mastichu

 

Jak žvýkat mastichu? Návod na žvýkání žvýkací pryskyřice

Rada číslo 1

Návod jak žvýkat mastichu může působit složitě, ale fakticky to tak není. Před tím, než se do žvýkání pustíte poprvé, doporučujeme napít se čisté vody. Nebudete mít v ústech sucho a masticha se lépe rozmělní a spojí. Z balíčku si vyberte spíš tvrdý kousek a rozžvýkejte mezi předními zuby a s pomocí jazyka, dokud nevytvoříte celistvou hmotu. Poté můžete žvýkat jako klasickou žvýkačku v celých ústech. Kombinujte různé tvrdosti mastichy.

Rada číslo 2

Další možnost, jak si zvyknout na žvýkání mastichy, je mnohem jednoduší. Vložte slzu mastichy do úst a cucejte ji jako bonbon. Masticha do sebe absorbuje sliny z úst, až úplně změkne a vy pak můžete začít žvýkat. Mastichu žvýkejte alespoň 15 - 20 minut, poté ji můžete vyplivnout. Můžete ji ovšem, tak jako je běžné, žvýkat mnohem déle.

 

 Mohlo by vás také zajímat:

E-shop, surová masticha
Masticha úvodem