Užívání mastichy

Účinky mastichy jsou jak staletí tradované na základě empirických zkušeností botaniků a farmaceutů, tak jsou i potvrzené moderními vědeckými výzkumy.

Masticha v podobě kapslí s čistým práškem nebo doplněná o prebiotika je potravinový doplněk; užívejte ji vždy v souladu s doporučeným dávkováním, které je uvedeno na obalu. Pravidelné užívání mastichy nemá při doporučeném užívání žádné vedlejší nežádoucí účinky.

Varování: Masticha může snižovat tlak!

Mastichové kapsle

mastichové kapsle, masticha

Pro užívání mastichy jsou ideální mastichové kapsle s čistým mastichovým práškem. Na českém trhu tedy Masticlife Strong&Pure. Pokud chcete ušetřit při delším užívání, sáhněte po cenově zvýhodněném balení 240 kapslí 

Jaké mastichové kapsle vybrat?

Pro kvalifikovaný výběr mastichových kapslí uvádíme přehled gramáže a jednotkových cen balení i jednotlivých kapslí.

Nejlevnější balení mastichových kapslí

Nejlevnější na českém trhu v absolutní ceně jsou Masticlife Strong&Pure. Balení stojí 345,- Kč. (Zároveň jde o nejúčinnější čistou formu mastichového prášku.)

U našich prodejců toto balení někdy pořídíte i levněji.

Ideální pro:

  • doplnění kúry
  • na cesty
  • na vyzkoušení mastichy
Nejlevnější balení při přepočtu na cenu jedné kapsle

Při přepočtu na cenu jedné kapsle vyjde nejlevněji Masticlife Prebiotic, kde cena jedné kapsle vychází na necelých 6,20 Kč.

Jde o 370 mg kapsle, z nichž 222 mg je mastichový prášek.

Ideální pro:

  • 40 denní kúru
  • doplněk pro normální zažívání pro použití při nahodilých potížích
Nejvyšší množstevní sleva Cenově nejvíce zvýhodněné je balení Masticlife Strong&Pure 5 + 1 zdarma. Sleva 17 % se rozhodně vyplatí při dlouhodobém užívání.
Nejnižší cena za 1 gram čisté mastichy

Masticlife Strong&Pure 5 + 1 zdarma vycházejí jako jednička i v nejdůležitějším kritériu - 1 gram čisté mastichy v jejich případě vychází těsně nad 20 Kč, což je nejnižší cena čisté mastichy v kapslích nejen na českém trhu, ale i ve světovém měřítku.

Paradoxně jsou zde tedy nejkvalitnější čisté kapsle za nejnižší jednotkovou cenu. Proto je to TIP PRO VÁS.

Ideální pro:

  • dlouhodobé užívání
  • pro rodinu

Mastichové slzy (krystaly)

masticha kapky, pryskyřice, slzy, krystaly mastichy, masox, mastic

Pokud jste tradicionalisté a preferujete původní formu, jsou pro vás jasnou volbou mastichové slzy, tedy masticha v podobě známé tisíciletí.

Žvýkání mastichových krystalů přináší zejména požitek z neopakovatelné chuti a vůně. Další benefity mohou být příjemným vedlejším efektem. Volba mastichových krystalů má nevýhodu v subjektivním dávkování. Masticha se v tomto případě nepolyká, ale k uvolňování látek z pryskyřice dochází při žvýkání v ústech. Nelze jednoznačně říci, že například žvýkání 1 gramu mastichy pod dobu 1 hodiny odpovídá nějakému množství spolknutých kapslí. Efekty při žvýkání jsou subjektivní a proto je potřeba najít i subjektivní dávkování.

Zubní pasty, vlasová a tělová kosmetika s mastichou

Kosmetika s mastichou je stále populárnější. Najdete vše od všech typů vlasových přípravků až po anti-aging krémy pro různé věkové kategorie. 

Zvláštní případ jsou zubní pasty a ústní vody, prostředky pro ústní hygienu. Mnoho lidí s parodontózou nedá na mastichovou zubní pastu dopustit.

Mohlo by Vás také zajímat: