Masticha a děti. Mohou mastichu užívat děti?

Potíže zažívání, kterými trpí dospělí, postihují často i děti, a tak se nabízí otázka, zda je masticha Masticlife stejně vhodná i pro děti v případě trávicích a žaludečních problémů.

Je masticha vhodná i pro děti?

Užívání mastichy dětmi je vhodné stejně jako u dospělých pro normální činnost trávicího systému a v případech, které jsou popsány v odborné literatuře o účinnosti mastichy.

Děti mohou mastichu a doplňky stravy užívat bez omezení, je přitom vhodné řídit se pravidly, které z velké části platí i pro dospělé:

  • Masticha je přírodní produkt a při volbě konkrétního mastichového výrobku věnujte pozornost složení. Zvláště pro děti vybírejte jen čistou mastichu bez přísad nebo dětem podávejte mastichu pouze s přírodními příměsmi.
  • Při konzumaci mastichy a mastichových doplňků stravy na děti dohlédněte.
    • Při užívání kapslí zvažte, zda kapsle není pro dítě příliš velká a nehrozí uvíznutí v krku. V tom případě zvolte raději mastichový prášek v sáčcích nebo volně balený.
    • Při polykání mastichového prášku ze sáčku nebo na lžičce dejte pozor na vdechnutí prášku. Podávejte mastichu raději v menším množství tak, aby vdechnutí jemného prášku nehrozilo.
    • Pokud dítě žvýká surovou mastichu, dávejte pozor na vdechnutí nebo uvíznutí v krku, podobně jako u běžných žvýkaček.
  • Mastichové doplňky stravy nepodávejte dětem do 3 let.

Dávkování mastichy pro děti

Dětem mastichu dávkujte podle obecných principů správného dávkování mastichy. Menším dětem můžete dávku snížit, nikoli proporčně podle hmotnosti, ale přibližně na 3/4 doporučené dávky, ne méně. Vedle nejúčinnější mastichy Masticlife Strong&Pure je pro děti vhodná

Masticha+ PrebioticMasticha originalMasticha Strong&PureMasticha Comfort

Masticha pro děti při péči o zuby a ústní dutinu

Kromě výše uvedených mastichových doplňků stravy pro trávicí systém jsou pro děti vhodné i zubní pasty a ústní vody.

Děti sice mohou bez omezení užívat všechny mastichové zubní pasty, ale speciálně pro ně jsou k dispozici dvě dětské zubní pasty s příchutí jahody a banánu. Mastichová ústní voda se stévií je neagresivní bez alkoholu, takže je pro děti vhodná.

Masticha a děti. Mohou mastichu užívat děti?

Žvýkačky ELMA a cukrovinky s mastichou

Žvýkačky ELMA jsou skvělou alternativou k běžným žvýkačkám, protože se jejich složení vyhýbá mnoha sporným ingrediencím. Jsou dobrou volbou, pokud chcete dětem dopřát chutnou cukrovinku. Vzhledem k nízkému obsahu mastichy od nich ale nečekejte účinnost Masticlife nebo surové mastichy.

Další téma:

Nejčastěji nakupované

1 z 24