Proč máme občas problém s dostupností produktů

U čistých mastichových kapslí Masticlife Strong&Pure se občas setkáváte s nedostupností, která může trvat i několik měsíců, což kontrastuje s tím, že ostatní produkty jsou prakticky vždy k dodání ihned. Proč to tak je a proč jen u mastichových kapslí?

Problém se netýká obecně mastichy, ale jen a pouze čistého, s ničím nekombinovaného mastichového prášku. Nakládání s ním totiž vyžaduje náročné a nákladné postupy. To je také důvodem, proč se u většiny mastichových kapslí na trhu setkáte s nějakými přísadami. Důvodem pro míchání mastichy je u mnoha výrobců právě fakt, že jinak nejsou schopni mastichový prášek přepravovat ani zpracovávat. Vedle samotných pěstitelů mastichy jsme tak jediným evropským výrobcem, který nabízí kapsle s čistou mastichou.

Kvůli vysoké lepivosti lze mastichový pudr zpracovávat a přepravovat jen za relativně nízkých teplot. Například při kapslovani je nutné stroje průběžně chladit a snižovat teplotu součástek zahřívaných běžným třením. Kvůli vysokým teplotám a možnosti ohřátí i ve speciálních boxech je také vyloučená přeprava suroviny z Chiu, domoviny pravé mastichy.

Omezení daná cennou ale na nakládání i náročnou surovinou vyžadují přesný odhad odbytu a správné plánování výroby mezi konec října a začátek března. Právě v odhadech prodeje a zájmu o mastichu máme zatím značné rezervy. Věřte ale, že se snažíme zlepšit odhady prodeje a koordinovat je z rozšiřováním prodeje v dalších zemích tak, aby nás znovu zájem o Masticlife Strong&Pure již nezaskočil a abychom měli dostatek zásob pro celý rok.

Pokud jste v situaci, kdy na novou výrobní dávku nemůžete čekat, např. kvůli infekci helicobacter pylori, máme pro vás řešení: Použijte Masticlife Prebiotic, v kterém je masticha smíchaná s prebiotickým inulinem, v dávkování 3 x 2 kapsle denně.

 

Masticha | Výroba mastichových kapslí