Mastichové produkty: kapsle, prášek, krystaly a olej

Chios masticha má uplatnění v gastronomii, farmacii a v kosmetice. Nabízíme unikátní mastichové kapsle naši výroby (z mastichy od Asociace pěstitelů mastichy Chios). Dále surovou mastichu přímo od asociace, jejich žvýkačky a část kosmetických výrobků. 

  1. Surové mastichové krystaly, původní forma mastichy (Chios Mastic Gum) jako unikátního produktu známého nejméně od počátku letopočtu. Krystaly jsou stále velmi žádané, a to jednak s ohledem na účinky a potom i pro výjimečnou přírodní chuť. Žvýkání mastichy je pro mnoho lidí rituál, který je příjemný a zdravý. Pryskyřice působí již v ústech a následně v celém zažívacím traktu.
  2. Mastichový prášek se používají jako přísada v řadě středomořských specialit (ryby a pečivo), ale nejčastěji se masticha přidává do cukrovinek a zejména do žvýkaček ELMA. Využívá se v doplňcích stravy.
  3. Mastichový olej se kromě výše uvedeného využívá také při přípravě ústní vody pro ochranu zubů a pro péči o ústní dutinu. Teprve v polovině minulého století začala být masticha používaná jako hlavní přísada zubních past.
  4. Velmi široké použití má masticha a mastichový olej v oblasti tělové a vlasové kosmetiky. Jako unikátní přírodní produkt je obvykle používaná v produktech se šetrným složením, takže je mastichová kosmetika populární u lidí vyznávající zdravý životní styl.

Masticha byla vždy populární v oblastech kolem Středozemního moře, v Malé Asii a na Blízkém východě. U nás a v západní Evropě bývala kuriozitou a žvýkání mastichy se oddávala jen hrstka jejích milovníků.

Doplňky stravy s Chioskou mastichou

Vzhledem k nařízení EU v oblasti potravinových doplňků je možné mastichu prezentovat jako doplněk stravy, který přispívá k normální činnosti trávícího traktu. V doplňcích stravy se používá mastichový prášek, tedy drcená pryskyřice řečíku. 

Masticlife 

Značka Masticlife se specializuje na doplňky stravy s Chioskou mastichou. V nabídce jsou nejen kapsle, ale též sáčky drceného mastichového prášku s inulinem pro uživatele, kterým polykání kapslí nevyhovuje.

original masticha

Masticha bez přísad: mastichový prášek v kapslích

Zde vyniká značka Masticlife, protože jako jediná nabízí nejúčinnější čistou formu chioské mastichy bez přísad. Pro ty, kteří si chtějí dopřát 100% přírodní pryskyřici bez přidaných látek. Unikátní doplněk stravy pro Vaše zažívání!

Masticha Strong&Pure

V této podobě jde o potravinový doplněk nejčastěji užívaný pro normální činnost gastrointestinálního traktu (jak již bylo napsáno, s ohledem na EU legislativu nelze uvádět konkrétní onemocnění, která jsou ovšem dohledatelná).

Masticha s prebiotiky (kapsle nebo sáčky)

Značka Masticlife kromě Strong&Pure nabízí i mastichový prášek doplněný o prebiotika, který mnoho uživatelů vyhledává právě pro svůj kombinovaný efekt (a možná i proto, že je levnější). 

Masticha+ PrebioticMasticha ComfortMasticha+ Vitamin D

Recenze 

Recenze, hodnocení a zkušenosti uživatelů mastichy naleznete v e-shopu u jednotlivých doplňků stravy.
Nebo navštivte naši stránku - Masticha: zkušenosti a recenze

Poradenství

Pokud stále váháte a nejste si jistí, jakou mastichu vybrat, co je pro Vás nejvhodnější, jaké je dávkování a podobně, kontaktujte nás, náš Masticha Team Vám poradí.

Možnosti, jak kontaktovat Masticha Team jsou uvedeny na stránce: Kontakt: kde koupit mastichu.

1 z 8