Mastichové produkty: kapsle, prášek, krystaly a olej

Chios masticha má uplatnění v gastronomii, farmacii a v kosmetice. Nabízíme unikátní mastichové kapsle naši výroby (z mastichy od Asociace pěstitelů mastichy Chios). Dále surovou mastichu přímo od asociace, jejich žvýkačky a část kosmetických výrobků. 

Surové mastichové krystaly

 • původní forma mastichy (Chios Mastic Gum) jako unikátního produktu známého nejméně od počátku letopočtu. Krystaly jsou stále velmi žádané, a to jednak s ohledem na účinky a potom i pro výjimečnou přírodní chuť.
 • Žvýkání mastichy je pro mnoho lidí rituál, který je příjemný a zdravý. Pryskyřice působí již v ústech a následně v celém zažívacím traktu.

Mastichový prášek

 • se používají jako přísada v řadě středomořských specialit (ryby a pečivo), ale nejčastěji se masticha přidává do cukrovinek a zejména do žvýkaček ELMA. Využívá se v doplňcích stravy.

  Mastichový olej

  • se kromě výše uvedeného využívá také při přípravě ústní vody pro ochranu zubů a pro péči o ústní dutinu. Teprve v polovině minulého století začala být masticha používaná jako hlavní přísada zubních past.
  • Velmi široké použití má masticha a mastichový olej v oblasti tělové a vlasové kosmetiky. Jako unikátní přírodní produkt je obvykle používaná v produktech se šetrným složením, takže je mastichová kosmetika populární u lidí vyznávající zdravý životní styl.

   Masticha byla vždy populární v oblastech kolem Středozemního moře, v Malé Asii a na Blízkém východě. U nás a v západní Evropě bývala kuriozitou a žvýkání mastichy se oddávala jen hrstka jejích milovníků.

   Doplňky stravy s Chioskou mastichou

   Vzhledem k nařízení EU v oblasti potravinových doplňků je možné mastichu prezentovat jako doplněk stravy, který přispívá k normální činnosti trávícího traktu. V doplňcích stravy se používá nejkvalitnější mastichový prášek, tedy drcená pryskyřice řečíku. Více k tématu: zde.

   Masticlife 

   Značka Masticlife se specializuje na doplňky stravy s Chioskou mastichou. V nabídce jsou nejen kapsle, ale též sáčky drceného mastichového prášku s inulinem pro uživatele, kterým polykání kapslí nevyhovuje.

   Mastichové produkty: kapsle, prášek, krystaly a olej

   Masticha bez přísad: mastichový prášek v kapslích

   Zde vyniká značka Masticlife, protože jako jediná nabízí nejúčinnější čistou formu chioské mastichy bez přísad. Pro ty, kteří si chtějí dopřát 100% přírodní pryskyřici bez přidaných látek. Unikátní doplněk stravy pro Vaše zažívání!

   Masticha Strong&Pure

   V této podobě jde o potravinový doplněk nejčastěji užívaný pro normální činnost gastrointestinálního traktu (jak již bylo napsáno, s ohledem na EU legislativu nelze uvádět konkrétní onemocnění, která jsou ovšem dohledatelná).

   Masticha s prebiotiky (kapsle nebo sáčky)

   Značka Masticlife kromě Strong&Pure nabízí i mastichový prášek doplněný o prebiotika, který mnoho uživatelů vyhledává právě pro svůj kombinovaný efekt (a možná i proto, že je levnější). 

   Masticha+ PrebioticMasticha ComfortMasticha+ Vitamin D

   Recenze 

   Recenze, hodnocení a zkušenosti uživatelů mastichy naleznete v e-shopu u jednotlivých doplňků stravy.
   Nebo navštivte naši stránku - Masticha: zkušenosti a recenze

   Poradenství

   Pokud stále váháte a nejste si jistí, jakou mastichu vybrat, co je pro Vás nejvhodnější, jaké je dávkování a podobně, kontaktujte nás, náš Masticha Team Vám poradí.

   Možnosti, jak kontaktovat Masticha Team jsou uvedeny na stránce: Kontakt: kde koupit mastichu.

   Nejčastěji nakupované

   1 z 24