Masticha: tipy a doporučení. Otázky a odpovědi

Tady najdete odpovědi na časté dotazy, s nimiž se na nás lidé v souvislosti s mastichou a jejím užíváním obracejí.
Mnoho odpovědí najdete i v sekci Zkušenosti uživatelů mastichy.

 Jak dlouho se má žvýkat masticha?

Mastichu žvýkejte nejméně 15 - 20 minut. Více o tom, jak žvýkat mastichu uvádíme v samostatném článku. Někteří lidé si stěžují na únavu čelistí při žvýkání, která je daná tuhostí mastichy. V tom případě doporučujeme žvýkat menší kousky.

 Lze mastichu dostat na předpis?

Masticha není klasifikována jako lék. Mastichové kapsle Strong&Pure a Prebiotic jsou zařazeny do kategorie potravinových doplňků. Žádná pojišťovna v ČR na nákup mastichy nepřispívá, takže ji lékaři nepředepisují. Bez ohledu na to doporučujeme konzultovat užívání mastichy v rámci léčby s odborným lékařem.

Má masticha vedlejší účinky? V jakých případech mastichu neužívat?

Při dodržení doporučené denní dávky mastichových kapslí Masticlife jsou vedlejší účinky vyloučeny. V rámci vědeckých studií se neprojevili žádné vedlejší účinky ani v případě několikanásobně vyšších denních dávek mastichy.

Masticha snižuje krevní tlak, takže ji nedoporučujeme užívat osobám, které se léčí s nízkým krevním tlakem.

Mohou mastichu užívat děti, těhotné a kojící ženy?

Studie se na užívání mastichy dětmi, těhotnými a kojícími ženami nikdy nezabývaly, jsme proto povinni uvádět, že masticha není pro tyto skupiny vhodná.

Jaký je rozdíl mezi žvýkačkami a žvýkáním surové mastichy?

Rozdíl je zásadní. Žvýkačky ELMA v různé míře obsahují mastichu a mastichový olej, ovšem v míře, která nedosahuje doporučené denní dávky při léčbě infekce helicobacter pylori nebo při refluxní chorobě jícnu. Kromě toho je samozřejmě rozdíl i v chuti a vůni. Zatímco surová masticha má konzistentní nezaměnitelnou chuť a vůni, žvýkačky jsou ovlivněny příchutí a druhem. Nejblíže k mastiše mají asi ELMA Classic a ELMA Sugarfree.

Masticha a helicobacter pylori

Tady je volba zcela jasná. Mix více než 80 látek obsažených v mastiše, které tvoří léčivý elixír, je potřeba dostat v co nejčistší podobě přímo do místa působení. Nejvhodnější jsou dnes tedy mastichové kapsle obsahující čistou mastichu bez přísad. Ta pravá volba je tedy Masticlife Strong&Pure.  
čisté mastichové kapsle

Masticha a pálení žáhy

Od uživatelů víme, že při pálení žáhy má velkou účinnost surová masticha. Protože některým lidem nevyhovuje žvýkání, jsou pro ně potom vhodné mastichové kapsle a to jak Strong&Pure, tak i Prebiotic a Comfort.

 

Mohlo by vás také zajímat: