Chios Masticha na Vitafood Europe 2024

Stejně jako vloni, i letos chioská masticha zavítá na Vitafood Europe 2024.

Co je konference Vitafood Europe?

V následujících dnech se bude chios masticha prezentovat na Vitafood Europe. Dvoudenní konference nabídne program zaměřený na řešení aktuálních problémů a identifikaci bezprostředních příležitostí pro nutraceutický průmysl.

Během konference představí odborníci z celého oboru řešení založená na datech a důkazech, nejnovější výzkum, poznatky o složkách, inovace a strategie složení v oblasti:

  • sportovní výživy a aktivního životního stylu
  • imunitního zdraví střev
  • kognitivního a emocionálního zdraví a zdravého stárnutí
  • dlouhověkosti a metabolického zdraví

Jak se chioská masticha prezentuje na Vitafood?

Ve východní části Egejského moře, kdesi na křižovatce mezi Východem a Západem, na ostrově Chios, se od starověku pěstuje masticha, produkt - legenda, spojená s tradicemi, historickými událostmi a kulturními kontakty, přicházející nedotčená až do dnešních dnů, vytesaná kulturou východního Středomoří, silnější než kdy jindy díky svým vědecky prokázaným blahodárným vlastnostem.

Co je to chios masticha?

Chios Masticha je název pryskyřičné mízy, která se získává ze stromu Pistacia Lentiscus var. Chia. Jedná se o přírodní aromatickou pryskyřici ve tvaru slzy, která padá na zem v kapkách z povrchových rýh způsobených pěstiteli na kmeni a hlavních větvích stromu ostrými nástroji.

Know-how pěstování chios mastichy

Know-how pěstování mastichy zařadilo UNESCO na Reprezentativní seznam nehmotného kulturního dědictví lidstva.

Chios Masticha na Vitafood Europe 2024
Text převzat z webu vitafoods.eu.com.
Zpět na blog

Nejoblíbenější masticha

1 z 24