28. říjen: sleva 28 % na mastichu ke dni Οχι

Víte, co má společného Česká republika a Řecko – domovina mastichy? Mimo jiné je to 28. říjen! V obou zemích je v tento den slaven státní svátek.V Řecku je 28. říjen Den Ne! neboli Επέτειος του Όχι.

Sleva 28 % na mastichu ke dni Οχι

K oslavě dne, který se slaví v Čechách i v Řecku, jsme připravili slevu na všechny produkty z originální řecké mastichy. Slevu můžete uplatnit ode dneška až do neděle. Pro uplatnění slevy použijte při objednání na masticlife.cz kód:

OXI28

  • Výše slevy: 28 %
  • Slevový kód lze uplatnit na: vše na masticlife.cz
  • Platnost kódu: 27. – 31. října 2021
  • Slevový kupón nelze kombinovat s jinými slevami

Víte, proč se v Řecku slaví 28. říjen?

Řecký svátek Výročí Ne připomíná 28. říjen roku 1940, kdy za řeckým ministerským předsedou Metaxasem dorazil italský velvyslanec a tlumočil mu Mussoliniho ultimátum, podle kterého se mělo Řecko absolutně podřídit fašistické Itálii a zemím aliance Osy.

Metaxas (odkaz v řeckém jazyce) prý v to brzké podzimní ráno na předložené požadavky odpověděl lakonicky "Ne!" (fakticky řekl něco jako "Volím tedy válku."). Ne, řecky Οχι, se ale stalo hlavním heslem, které skandovaly davy po celý 28. říjen 1940 při demonstracích na podporu vlády, které probíhaly po celém Řecku.

Na téhle události je pozoruhodná nejen síla řeckého odhodlání bojovat za svobodu i za cenu vstupu do války, ale také to, jak rezolutní odmítnutí agresora sjednotilo Řeky nezávisle na politickém přesvědčení a společenském postavení.

masticha
Zpět na blog
1 z 4